Mavi balina Oyun indir

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

 

Son güncelleme: 04.08.2020
Açıklama;
Sorumluluk, oyunculara ailttir

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

İNDİRME LİNKLERİ

apk indir buton

MAVI BALINA APK ETİKETLERİ

mavi balina oyun oyna

20. yüzyılın başında, geniş okyanuslarımız balina balinaları ile doluydu. Onlara ne oldu? Mavi balina, gezegenimizde nefes alan en büyük balina balinası ve en büyük canlı yaratıktır. Bu yaratıklar yüzlerce kilometre yol kat eden sesler çıkarır, ancak bu sesleri özel ekipman olmadan duyamayız. Ayrıca her gün binlerce kilogram yiyecek yiyorlar ve bizim kadar yaşıyorlar.
Bilim adamları ve oşinograflar, uzmanların şu anda dünya çapında 10.000’den az olduğunu tahmin ettiği bu muhteşem yaratığın hayatta kalmasına yardımcı olmak için Mavi balina üzerinde sürekli araştırma yapıyorlar. Yakın zamana kadar, denizin en büyük gizemlerinden biri bu balinaların doğduğu yerdi.
Çoğu zaman, mavi balinalar kıyıdan uzakta yüzerler, sadece kısa bir süre için yüzeye çıkarlar, genellikle bir seferde sadece birkaç saniye. Ancak, yaz sonunda, bu yaratıkların çoğu beslenmek için toplanır. Araştırmacılar daha sonra onları etiketlemek için bir şans var. Daha sonra uydu etiketleri ile güneye kış göçü sırasında onları takip edebilirsiniz. Bu bilgilerle araştırmacılar, bu balinaların tropik bölgelerde çiftleştiğini ve doğum yaptığını keşfettiler.
Mavi balinalar kış aylarında çiftleşip doğum yaptıklarında beslenirler. Daha yaygın olarak bilinen balinaların iki katıdır. Uzmanlar onlar hakkında çok az şey biliyor. Yetişkin bir dişi Mavi balina, 180’ten daha ağır olan neredeyse 25 ton ağırlığında olabilir. Tek başına kalp küçük bir arabanın büyüklüğündedir ve 500 kilograma yakındır. Üç otobüs kadar uzun büyüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir