konuşan tom ve arkadaşları apk hile

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

 

Konuşan Tom Arkadaşlarım hile apk dayi

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

OYUNUMUZDAN VIDEO

INDIRME LINKLERI

apk indir buton

OYUN ETIKETLERI

KONUSAN TOM HİLELİ APK indir


Kedi gözü yapısı kornea, lens, retina, iris ve tapetum lucidum’a sahiptir. Tapetum lucidum, az miktarda ışığı yansıtan ve bir kedinin görmesine yardımcı olan ayna benzeri bir hücre tabakasıdır. Bir kedi sadece çok net bir şekilde görmek gibi bir insanın ihtiyacı olan ışığın 1/6 ihtiyacı var bu yüzden. Yine de, kediler tam karanlıkta göremezler. Ayrıca gözlerini korumak için haw olarak bilinen üçüncü bir göz kapağı var. Bir kedinin öğrencisi, giren ışık miktarını kontrol etmeye yardımcı olmak için eliptiktir. Yarı karanlıkta, öğrencileri genişler ve neredeyse kusursuz bir şekilde yuvarlaklaşırlar. Bir kedinin öğrencisi bir insandan 3 kat daha fazla genişleyebilir.
Bir kedi, kendi bölgesini kurmak ve yiyeceklerin güvenli olup olmadığını bilmek için koku duyusuna güvenir. Bir kedinin burnu neredeyse 200 milyon sinir hücresine sahiptir, bu da koku duyusunu bir insandan on dört kat daha hassas hale getirir. Şaşırtıcı bir şekilde, bir kedi hayatının geri kalanında belirli bir kokuyu hatırlayabilir.
Bir kedinin sadece 475 tat tomurcuğu olmasına rağmen, insanlar 9000’e sahipken, bunu telafi etmek için benzersiz papillalara sahiptir. Dili, aşağı doğru kanca yapan ve kaba, kum kağıdı hissi veren çok sayıda küçük çıkıntı ile kaplıdır. Papilla, etleri kemiklerden kazımalarına ve avlarını tutmalarına yardımcı olur. Kediler ayrıca tuzlu ve tatlı yiyecekleri tatmakta zorluk çekerler, çünkü tat reseptörleri yüksek yağlı ve yüksek proteinli tatları tercih ederler.
Kedilerin yüzlerinde ortalama yirmi dört bıyık vardır; bu tüyler çok kalındır ve üç kat daha derine kök salmıştır. Bıyıklar, hava akımındaki en ufak değişiklikleri tespit etmek için çok hassastır. Ayrıca bir kedinin bir boşluğa sığıp sığamayacağını görmek için kullanılırlar. Bıyıklar sadece bir kedinin yüzünün her yerinde değil, aynı zamanda ön bacaklarının arkasında da bulunur. Bıyıklar düştüklerinde değiştirilir. Bir kedinin kürkü, hafif bir dokunuşu algılayan benzersiz hassas sinir ucuna sahiptir. Pençeleri de dokunmaya karşı çok hassastır.
Serbest değişen kediler hem gündüz hem de gece canlıdır, ancak geceleri daha aktif olma eğilimindedirler. Bir kedinin hareketinin zamanlaması oldukça esnektir, bu da ev kedilerinin sabahın erken saatlerinde ve akşam geç saatlerde daha aktif olabileceği anlamına gelir (krepüsküler davranış). Bu zamanlarda oluşan büyük insan faaliyetleri nedeniyle.
Kontrollü üreme altında, kediler kolayca yetiştirilir ve kedi fantezisi adı verilen bir hobi olan kayıtlı Evcil Hayvanlar olarak gösterilir. Kısırlaştırma yoluyla üremelerini kontrol edememek, çok sayıda vahşi kediye yol açmıştır. Bu, sayısız kuş türünün yok olmasına yol açtı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir