matchington malikanesi hilesi

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

matchington malikanesi hile apk v.13.2

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

İNDİRME LİNKLERİ

apk indir buton

MATCHINGTON MALIKANESI HILE APK ETİKETLERİ

matchington malikanesi indir
Malikane, Avrupa Ortaçağ’da, malikanenin efendisinin ya da konut icra memurunun ve feodal mülkün idari merkezinin konutudur. Ortaçağ Malikanesi genellikle bulunduğu ülkenin veya bölgenin barışçıl yerleşiminin derecesi ile orantılı olarak Güçlendirilmiştir. Malikane, laik köy hayatının merkeziydi ve büyük salonu, avlusunun sahnesi ve toplantı yeriydi. Malikanenin özel karakteri İngiltere ve Fransa’da en açık şekilde temsil edilir, ancak farklı isimler altında, sisteminin geliştiği tüm ülkelerde feodal derebeylerin benzer konutları vardı. 11. yüzyılda İngiltere’de, malikane, bir savunma duvarı ve hendekte bulunan bir salon, şapel, mutfak ve çiftlik binalarından oluşan gayri resmi bir ahşap veya taş bina grubuydu. 12.yüzyılda, Ortaçağ dönemi boyunca ev mimarisinin ana unsuru olan salon, birinci kat seviyesinde savunmacı bir şekilde yerleştirildi ve bir çitin içine yerleştirildi. Daha sonra, Kalesi’nde olduğu gibi, daha güçlü bir şekilde korunan bir muhafaza içinde zemin seviyesinde planlandı. 14. yüzyıla gelindiğinde, malikanenin planı, büyük salonun karşıt uçlarında özel yaşam daireleri ve servis odaları ve Kent’teki olduğu gibi siper, kapı ve hendek ile açıkça tanımlanmıştır. , 15. yüzyılda savunma unsurları olmadan inşa edilmiş tipik bir ahşap çerçeveli malikanedir.

matchington malikanesi hile APK


Fransa’da, 1453’teki yüz yıl Savaşı’nın sonuna kadar, savunma düşünceleri binaya hükmetti. 14.yüzyıldan kalma Malikanesi gibi erken malikaneler, esas olarak duvarlı ve bir muhafazada dikdörtgen müstahkem bir kuleden oluşuyordu. , yakınlarındaki Malikanesi, 15.yüzyılda ev planlamasında bir miktar ilerlemeyi ortaya koyuyor-avlunun bir ucunda duran, çiftlik binalarıyla çevrili ve bir kapı tarafından korunan bir ev.

Artan refah ve daha geniş konutlar için arzu ile, 16. yüzyıldan kalma malikane, Rönesans kır evine dönüştü. İngiltere’de yeni bir formalite çağını yansıtan daha ayrıntılı binalar inşa edildi. Evler genellikle düzenli dörtgen plandaydı ve salonun büyüklüğü ve önemi azaldı. Daha sonra salon, olduğu gibi bir giriş statüsüne indirildi. Savunulan kule evi geleneği, 16. yüzyıl boyunca Fransa’da devam etti, genellikle yakınlarındaki malikanesinde olduğu gibi köşe taretlerini ve diğer savunma korudu. Daha sonraki yıllarda, İngiltere’deki malikane unvanı, hiçbir malikane temeli olmayan büyük ülke Konakları tarafından benimsenerek özel bir önem kaybetti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir