maşa ile koca ayı oyunu yükle

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

 

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

İNDİRME LİNKLERİ

https://bc.vc/2eYMXm6

OYUN ETIKETLERI

maşa ile koca ayı oyununu oynama

Bu yoğun uzmanlık dönemi, farklı el sanatlarının birleştirilmesine yönelik bir karşı hareketle işaretlendi—pazarın büyümesini ve girişimci ustaların ticaret yeteneklerini genişletme arzusunu yansıtan bir eğilim. Bu, el sanatları işlevinin pahasına geldi. Zanaat farklılaşması çoğaldıkça, çok sayıda zanaat aynı veya benzer ürünleri üretmeye başladı. Bu, kendilerini hammadde ve pazardan temin etmek isteyen zanaatkarlar arasında rekabet güçlerini teşvik etti. Bu nedenle, ustalar diğer el sanatlarının üyelerini işe almaya cazip geldi ve çatışmalar kaçınılmaz olarak ortaya çıktı.
Pazarın aynı genişlemesi, bir zanaat içindeki sınıfların farklılaşmasına yol açtı. Ticaret fonksiyonu daha önemli hale geldikçe, zanaatkar olarak kalanlar tüccarlara bağımlılık durumuna düştü. Sonunda, tüccar loncaları-başlangıçta sadece tüccarların temsilcileri-zanaat loncalarını emdi.

maşa ile koca ayı oyununu
Zanaat loncaları da yapıda bir arıza yaşadı. Ustalar, büyüyen pazarın karlarını kendileri için tutmaya çalıştıkları için, yolcuların sınıflarına girmelerini giderek daha zor hale getirdiler ve bunun yerine onları ücretli işçiler olarak işe almayı tercih ettiler. Çıraklar da aynı şekilde ustalığa yükselme umudu yoktu. Böylece, usta-çırak-çırak ilişkisi, bir işveren-çalışan düzenlemesine yol açtı; usta, çalışanları zanaat yaparken tüccarın işlevlerini yerine getirdi. Erken endüstriyel sistemin gelişimi için koşullar, bu zanaat-lonca sisteminin dağılmasından kaynaklandı. Dışlanan yolcular sonunda, şehir duvarlarının dışında ve lonca düzenlemelerinin sınırlamaları dışında ücret almak için zanaatlarını uygulayan bir serbest işçi sınıfı haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir