Mavi balina Oyun indir

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

Son güncelleme: 04.08.2020
Açıklama;
Sorumluluk, oyunculara ailttir

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

İNDİRME LİNKLERİ

apk indir buton

mavi balina APK ETİKETLERİ

mavi balina oyun

Balenli balinalar ve dişli balinalar çok farklı beslenirler. Diş balinaları kapmak ve enayiler iken, balina balinaları ya skimmers, enayiler ya da !

Dişli balinaların (yunuslar ve porpoises dahil) hepsinin dişleri vardır, ancak dişlerinin sayısı, büyüklüğü ve konumu ve hatta amacı türlerden türlere değişir. Bazıları, katil balinalar gibi, dişlerini kavramak için kullanırlar, bir erkek uzun dişi bir duyu organı gibi davranır ve çevredeki suları “tatmalarına” yardımcı olabilir. Ortak noktaları olan bir şey, yiyeceklerini çiğnemek için dişlerini kullanmamalarıdır! Dişli balinaların yiyeceklerini çiğnemek için azı dişleri yoktur, tamamen veya büyük parçalar halinde yutarlar. Bazı dişli balinalar, dişlerini beslenmekten daha sosyal olarak kullanarak yiyecekleri emmek için dillerini piston olarak kullanırlar. Tüm dişli balinaların ortak noktası, adı verilen karmaşık sonar sistemleridir. Bu, genellikle balık, Kalamar ve ahtapottan oluşan avlarını bulmalarına ve hedeflemelerine yardımcı olur. Bununla birlikte, bazı katil balinaların köpek balıklarını ve hatta diğer deniz memelilerini yediği bilinmektedir.


Dişler yerine, balina balinaları, balinanın üst çenesinin diş etlerinden aşağı doğru büyüyen yüzlerce üst üste binen balina plakasına sahiptir. Balina plakalarının sayısı, boyutu ve rengi her balina türü için benzersizdir. plakaların iç kısmındaki tüylü saçak, bu balinalara bilimsel adı  veya bıyıklı balinalar kazandırdı. , tırnaklarımızı ve saçlarımızı oluşturan aynı protein olan yapılır. Güçlü ve esnek olan baleen, balinaların deniz suyunu süzmesini ve avını tutmasını sağlayan mükemmel filtre veya kevgir yapar.

Balenli balinalar genellikle , veya enayiler olarak edilir. , Kuzey sağ balinaları gibi, ağızları açık olan plankton yamaları boyunca yüzer, su balyadan akarken, küçük planktonlar balya tarafından yakalanır ve ağızlarında sıkışıp kalır. Gulpers rorqual balinalar vardır. Mavi ve kambur balinalar gibi balinalar, alt çenelerinden su ile doldurulduğunda genişleyen göbek deliğine kadar uzanan bir dizi kıvrıma sahiptir. Üst çeneleriyle kapanırlar ve suyu balyadan geçirirler, balıkları veya yakalarlar. Gri balinalar , kelimenin tam anlamıyla okyanusun dibinden emerler, avlarını yakaladıklarında su, kum ve çamuru balyalarından geçirmeden önce ağız dolusu çamur ve yiyecek alırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir