Küçük Prens indir

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

Güncelleme 31.08.2019
KIRIK LİNKLERİ BİLDİN
Bu eşsiz eseri aşağıdaki linkten kolayca indirebilirsiniz.

İNDİRME LİNKLERİ

ETİKETLERİMİZ


Küçük Prens indir

Bayazid, ordusunun ağır bir şekilde yenildiği Ankara yakınlarında bir tehditle karşı karşıya. Savaşta yakalanan, 1403’te Timur’un Tutsağı olarak ölür (efsane daha sonra demir kafesin aşağılanmasını sağlar). 

Çıkarma ve geri yükleme: 1402-1481

Bayazid’in yenilgisinden ve 1402’de Timur’u ele geçirmesinden sonra Osmanlı bölgesi büyük ölçüde küçülüyor. Türkiye’nin pek çok küçük Emiri, Balkan ülkelerinin yanı sıra bağımsızlıklarını da teyit ediyor. Bayazid’in üç oğlu sadece Marmara Denizi’nin Güney ve Batı taraflarında Aile Merkezi toprakları ile bırakılır. 1413’te en genç Mehmed I. tarafından kazanılan iç savaşta kendi aralarında savaşıyorlar. 

Bu eşi görülmemiş pozisyondan, Mehmed’in oğlu ve torunu (yaklaşık yetmiş yıl süren Murad II ve Mehmed II.) Osmanlı Devleti için şaşırtıcı bir iyileşme elde ediyor-Bizans İmparatorluğu için hala daha büyük bir tehdit oluşturuyor. 
 

Murad, Batı Anadolu’nun büyük bir bölümünü sabırla kontrol altına alıyor ve Balkanlar’da eşit ilerleme kaydediyor. Sırbistan Osmanlı İmparatorluğu’na geri getirilir (Murad 1433’te bir Sırp prensesi ile evlenir). Bulgaristan ‘ ın büyük kısmı da iyileşiyor. 1443 yılında Tuna üzerinde güçlü bir karşı saldırı Osmanlı Türkleri 1444 yılında Varna belirleyici bir zafer kazanmak kadar Macarlar ve Polonyalılar bir ordu, başlangıçta başarılı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir