Osmanlı savaşları hileli apk

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

Osmanlı savaşları hileli apk v.2.11 benim için en önemli oyunlardan birisi. Hem Türk yapımı olması hem hileli apk olması benim için çok önemliydi. Çok oyunculu strateji oyunu, arıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. Oyunumuz amacımız Osmanlı Devleti’nin gücünü göstermek. Oyun Osmanlı’nın mimari, sanat, kültür, din, tarih ve savaş özelliklerini taşıyor. Oyunumuz hem eğitici hem öğreticidir. Kılıcınız keskin olun yeğenlerim.

oyundan görüntüler

indirme linklerimiz

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

apk indir buton
Kırık linkleri lütfen yoruma yazın

oyun etiketlerimiz

Osmanlı savaşları hileli apk indir

osmanlı savasları hileli apk, osmanli savaslari hileli apk, osmanli savaslari hilesi, osmanlı savaslari hileli indir, osmanli savaslari mobil indir, osmanli savaslari hileli apk indir, 
Anadolu, 1300’lü yıllarda Osmanlıların öncülüğünü yapan Rum Selçuklu Sultanı döneminde bağımsız devletlerin yamacına bölünmüştür. 1300 yılında, zayıflamış bir Bizans İmparatorluğu Anadolu illerinin büyük bir kısmını on Gazi beyliğine kaybetti. Gazi emirlikleri’nden biri Osman I (1258 – 1326) tarafından Yönetilmiştir. Osman ben, Türk yerleşiminin sınırlarını Bizans İmparatorluğu’nun sınırlarına doğru genişlettim. Bu dönemde, kurumları imparatorluğun yaşamı boyunca büyük ölçüde değişecek olan resmi bir Osmanlı Devleti kuruldu, ancak bu, Osmanlı İmparatorluğu’nun hızla genişlemesi için hayati önem taşımaktadır. Hükümet, Milet sistemi olarak bilinen ve dini ve etnik azınlıkların kendi işlerini merkezi kontrolden bağımsızlıkla yönetmelerine izin verilen sosyo-politik Kurumu kullandı. Bu tür dini hoşgörü, diğer bölgeleri ve halkları fethederken sınırlı muhalefetle sonuçlandı. Osman, davasının ilerlemesine adanmış … … tüm dövüşçüleri açıkça karşıladım.

Osman’ın ölümünden sonraki yüzyılda Osmanlı yönetimi Doğu Akdeniz ve Balkanlar üzerinde yayılmaya başladı. Osman’ın oğlu Orhan, 1324 yılında bursa’yı ele geçirip Osmanlı Devleti’nin yeni başkenti haline getirdi. Bursa’nın düşmesi, kuzeybatı Anadolu üzerinde Bizans kontrolünün kaybedilmesi anlamına geliyordu. Selanik’in önemli şehri 1387 yılında venedikliler tarafından ele geçirilmiştir. 1389’da Kosova’daki Osmanlı zaferi, Osmanlı’nın Avrupa’ya açılmasına önayak olan Sırp gücünün bölgede sona ermesini sağladı. Ortaçağ’ın son büyük çaplı Haçlı Seferi olarak kabul edilen 1396 yılında nicopolis Savaşı, galip Osmanlı Türklerinin ilerlemesini durduramadı.

Türk egemenliğinin Balkanlar’a yayılması ile Konstantinopolis’in stratejik Fethi çok önemli bir hedef haline gelmiştir. İmparatorluk, kentin çevresindeki tüm eski Bizans topraklarını kontrol altına aldı, fakat Bizanslılar, Timur’un 1402 yılında Ankara Savaşında Anadolu’yu istila etmesiyle geçici olarak rahatladı. Sultan Bayezid’i esir aldı. Bayezid’in yakalanması, Türkleri düzensizliğe soktum. Devlet, 1402’den 1413’e kadar süren bir iç savaşa girdi. Mehmed’in Sultan olarak ortaya çıkıp Osmanlı İmparatorluğu’nu restore etmesi, Osmanlı Türkçesindeki fetret devri olarak da bilinen enteresan imparatorluğa son vermesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir