LET’S CREATE! POTTERY hileli apk indir

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

LET’S CREATE! POTTERY hileli apk v1.74 , çömlek yapmak ve rahatlamak için en iyi oyunlar arasında yer alıyor. Infinite Dreams tarafından tasarlanmış olan oyunumuzla, bütün sinir ve stresinizi atabilirsiniz. Oyunda amacımız vazo, çömlek ve benzeri güzel ürünler yapmak. Kontroller çift parmakla uygulanıyor ve 3D görüntülere sahip. Oyunumuz  35.000’den fazla indirilmiştir.

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

İNDİRME LİNKLERİ

apk indir buton

oyun etiketleri

LET’S CREATE! POTTERY hileli apk

Çanak çömlek insanlar tarafından yaratılan ilk sentetik malzemedir. Terim, bir arzu şekli haline getirilmiştir kilden yapılmış nesneleri ifade eder, kurutulmuş, ve ya ateş ya da kendi form düzeltmek için pişmiş. Çokluğu ve dayanıklılığı nedeniyle, seramik kazılar sırasında arkeologlar tarafından bulunmuş en yaygın maddelerden biridir ve insan geçmişi hakkında değerli bilgiler sunma potansiyeline sahiptir.
Kil bol, ucuz ve adapte, insan sömürüsü için uygun hale getirir. Kullanılabilir kil yaygın olduğu için, çanak çömlek bağımsız farklı zamanlarda dünyanın birçok yerinde icat edildi. Kil kullanımı ile ilgili en erken kaydedilmiş kanıtlar, orta ve Batı Avrupa’daki geç Paleolitik Dönem’e ait olup, ateşlenmiş ve işlenmemiş kil figürinlerin sanatsal bir ifade biçimi olarak yaratılmıştır. 30.000 yıl önce, kil ile yapılan deneylerin de kanıtını görebiliyoruz: Dolni Vestonice (Çek Cumhuriyeti) olarak bilinen ve ezilmiş mamut kemiği ile karıştırılmış kilden yapılmış figürinler bulunmuştur. İlk çanak çömlek yapımında açık ateş teknikleri kullanılmıştır. Bu yöntem sayesinde, sıcaklıkları yaklaşık 600 ila yaklaşık 800-900 derece santigrat derece, nispeten düşük sıcaklıklar arasında olabilir. Japon Jomon çanak çömleği (13.000 yıl öncesine tarihlenen) ve Orta Nil Mısır kapları (10,000 yıl öncesine tarihlenen) bu teknikle üretilen çanak çömlek örnekleridir. LET’S CREATE! POTTERY Fırında çömlekçilik, çömlek üretiminin diğer bir yöntemidir. Bir oda içinde çömlek kapsayan önemli avantajları sonuçları: elde edilebilir sıcaklıklar daha yüksek, daha uzun ömürlü ve ısı daha verimli kontrol edilebilir. Fırınların en basit formları yakıt alt yerleştirilir bir çukur yangın kurulum, çömlek ve üst kat daha fazla yakıt takip çukur fırınlardır. Fırının başka bir türü ise, genellikle iki bölüme ayrılmış silindirik bir yapı olan bir fırıdır: alt bölme yakıtın yerleştirildiği yerdir, çanak çömlek ise üst bölmeye yerleştirilmiştir. Bu sıcaklık yükselmesine ve çanak çömlek normal olarak 1,000 ila 1,200 derece arasında değişen bir sıcaklıkta ateş sağlar.

Antik Çin’de, ateşleme teknikleri yaklaşık 1300-1400 derece santigrat ve hatta bazı durumlarda daha yüksek sıcaklık izin. Bu sıcaklıklarda, kil erimesi mineral bileşenleri, porselen olarak bilinen ince, yarı saydam, beyaz vitrifiye seramik türüdür. Kil her türlü bu yüksek sıcaklıklara dayanamaz – sadece bazı özel kil türleri büyük ölçüde kirlerden arınmış.

Çanak çömlek parçalarının kimyasal bileşimini analiz ederek, çanak çömleklerin hangi sıcaklığa maruz kaldığını belirlemek mümkündür ve bu nedenle toplumun teknolojik gelişiminin düzeyini, en azından ateşleme kabiliyetleri açısından anlayabiliriz.

Çanak çömleklerin estetik nitelikleri analiz edilebilir ve bu tür pigmentlerin ve diğer maddelerin bu topluma ne tür bildiklerini daha iyi anlamak mümkündür. Bazı durumlarda, seramik genel renk sadece pişirme işlemi sırasında fırında sıcaklık ve hava akını manipüle ederek, pigment ihtiyacı olmadan griye doğal kırmızımsı değişebilir. Bu tür bilgiler genellikle uzun bir deney dizisi içinde son adımdır, belirli bir toplumda çömlek üretimi yeni olmadığını ve muhtemelen birkaç bin yıldır gelişmekte olan bir göstergesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir