Okey Plus hilesi

0/5 No hay votos
Desarrollador
--
--

Reportar esta app

Descripción

Son güncelleme: 30 Kasım 2017
Uyarı:Hilenin uzun ömürlü olmasın için, sınırsız çip yapmayınız.
Açıklama;
Değerli yeğenlerim, son hile programı artık çalışmamaya başlamıştı. Bunun için uzun uğraşlar sonucu linklerimizi yeniledik ve aktif olarak çip hilesi çalışmaktadır. Sorunsuz olarak apk indirebilirsiniz. Paranızı kaptırmayın ve dayınızı unutmayın. İyi eğlenceleler.

OYUNUMUZDAN GÖRÜNTÜLER

İNDİRME LİNKLERİ

apk indir buton

Okey Plus Hileli APK ETİKETLERİ

 
 okey plus hileli apk indir, okey plus hileli indir, okey plus para hilesi indir, okey plus hileli indir, okey plus para hilesi, okey plus hilesi, okey plus cip hilesi, okey plus chip hilesi indir.

Okey Plus Hileli Apk İndir

okey öncüleri Hindistan’da 6.yüzyılda erken formu (askeri)”: piyade, süvari, elephantry ve chariotry, modern piyon, at, fil, kale, sırasıyla haline geleceğini parçaları ile temsil etti. dört tümen” olarak çevirir chaturaṅga olarak nerede olduğunu Gupta İmparatorluğu döneminde kökenli
okey İran’a Hindistan’dan tanıtıldı ve Pers soylular, soylu veya saray eğitiminin bir parçası haline geldi. Sasani İran’da 600 civarında adı sonradan shatranj için evrim chatrang, oldu, ve kurallar daha da geliştirilmiştir. Oyuncular Shāh arama “başladı!” (Pers Kralı”!”) rakibin Kral saldıran ve “Shāh Māt!” Kral saldırıya uğradığında (Pers Kral çaresiz “saldırı kaçamıyordu için”). Başka diyarlara yol alırken bu ünlemler okey devam etti.
Oyun, İslam dünyasında İran İslam fethinden sonra ele alınmış, parçaları büyük ölçüde Pers isimleri tutuyor. Kuzey Afrika Moors İspanyol acedrex, axedrez ve ajedrez yol açtı; Portekizce xadrez oldu ve Yunan zatrikion, ama Avrupa’nın geri kalanı (“Kral”) Pers shāh sürümleri tarafından değiştirildi hangi shaṭerej olarak Farsça “shatranj” işlenmiş. Böylece, oyun okulu scacchorum veya scacc Latince ı(h), İtalyanca scacchi, Katalanca escacs, Fransızca échecs (Eski Fransız eschecs) denmeye; Almanca, Lehçe szachy, Hollandalı’de schaken, Schach, Letonya, skak inDanish içinde šahs, Norveç, Finlandiya, İsveç, šakki içinde schack, šah Güney Slav dilleri, Macar ve Romen şah olarak sakk içinde sjakk; bu değişiklik oldu neden hakkında iki teori vardır: Okey Plus Hileli Apk İndir Ünlem çeşitli dillerde telaffuz edildiği gibi “kontrol” ya da “Şah Mat”.
(Iberia ve Yunanistan hariç) Batı Avrupa biblolar gibi Müslüman tüccarlar tarafından getirilen süs okey kralların olmanın bilinen ilk okey parçaları.
Moğollar oyun shatar çağrı ve Etiyopya’da senterej, hem de belli ki shatranj elde denir.
okey doğrudan Orta Doğu okey шахматы (shakhmaty, çoğul olarak tedavi) olarak bilinen Rusya ‘ dan yayıldı.
Oyun en az üç Yolları, 9. yüzyılda en erken davranarak Batı Avrupa ve Rusya ulaştı. 1000 yıl Avrupa’da yayıldı. İber Yarımadası içine 10. yüzyılda Moors tarafından tanıtıldı, shatranj kapsayan ünlü 13. yüzyıl el yazması tarif edilmiştir, backgammonand zar Kitap de los play adında.
Oyunun dünyaya yayılan okey ve birçok çeşitleri yakında şekillenmeye başladı. Budist hacılar, İpek Yolu tüccarları ve diğerleri dönüştürdü ve bir oyun asimile genellikle oldukça karelerin içinde daha kurulu hatlarının kavşak üzerinde oynanan Uzak Doğu taşıdı.Chaturanga Pers, Bizans İmparatorluğu ve genişleyen Arap İmparatorluğu yoluyla Avrupa’ya ulaştı. Müslümanlar Kuzey Afrika, Sicilya ve Iberia için 10.yüzyılda okey taşıdı.
Oyun Avrupa’yı gelişti ve geç 15. yüzyılda, neredeyse modern oyun şekillenmeye yasaklar ve Hıristiyan Kilisesi uygulanan bir dizi yaşadı. Modern tarih oyun popülerliği eklenen, güvenilir Kaynakça, rekabetçi okey turnuvaları ve heyecan verici yeni türevleri, daha fazla (ilk 1861’de sunulan) güvenilir zamanlama mekanizmaları, etkili kuralları ve karizmatik oyuncular tarafından takviye gördü.
[değiştir]Hindistan

Krishna ve Radha oyun 8×8 bir Ashtāpada chaturangaon
Modern okey ilk habercisi Hindistan’da 6. yüzyılda gelişti chaturanga adlı bir oyun (Dama ve go ile durum böyle değildi) ve Zafer tek parça, modern okey Kralı kaderinin bağlı olarak farklı güçlere sahip olmak, tüm sonra okey varyasyonları bulunan iki temel özellikleri — farklı parçalara sahip bilinen en eski oyundur.Arkeolojik bulgular ortaya (speculatively “okey” olarak adlandırılır) [9] Diğer oyun parçaları diğer 100 veya daha fazla kareler kartlarına sahip olabilecek, uzak akraba, masa oyunları, gelen olarak kabul edilir. İndus Vadisi (2600-1500 M. Ö.) Mohenjo-daro ve Harappa siteleri bulgular okey benzer bir masa oyunu  yaygınlığı göstermek Medeniyet.
okey önceki odaklı yarış oyunu hala parçanın bir tarafında ortasında merkezine spiral başlar ve Güney Hindistan’da oynanan belki de bir zar ile ilgili tip yarış oyunu (bir tavla için kullanılmış olan sekiz ayak”, yani 8×8 Kare kurulu olan “ashtāpada (Sanskritçe)) Okey Plus hilesi indir için tasarlanmıştır.Ashtāpada, uncheckered 8×8 kurulu ana kart olarak oyun Chaturanga yapmıştır. Diğer Hint kartlarına 10×10 Dasapada ve 9×9 Saturankam dahil. Geleneksel Hint chessboards genellikle kareler bazı veya tüm bu bir yakalama dice izin verilmeyen okey icat edilmeden önce tür yarış oyunu ashtāpada oynanan tavla tahrik “güvenli kareler” olabilir X işareti var.
Dört kişili oyun chaturaji chaturanga özgün form olan Cox-Forbes teorisi, 19.yüzyılın sonlarında başladı, özellikle Kaptan Hiram Cox ve Duncan Forbes çalışmalarını önerdi.[19] Diğer alimler ihtilaf bu ve iki elle form ilk olduğunu söylüyor.
Sanskritçe (चतुरङ्ग), “chaturanga” kelimenin tam anlamıyla “olması (veya parçaları) dört uzvu” ve epik şiir genellikle “(dört bölümden filler, savaş arabaları, süvari, piyade eri) ordu” anlamına gelir. Adı Hint destanı Mahabharata belirtilen savaş bir oluşum geldi. Oyun Chaturanga zaman Hint askeri strateji işlenmiş olan savaş simülasyonu oyunu.
Bazı insanlar eski parça taşımak için karar vermek için bir kalıp kullanarak okey oynadı. -okey ve oyun kumar ve zar yönleri, çünkü Hindu dini itirazların kaldırılan okey bu zar gibi başlayan kanıtlanmamış bir teori.
Hangi oyun daha sonra Yayılmaya alanlarda alimler, örneğin Arap Abu al-Hasan ‘Alī al-Mas’ūdī, askeri strateji için bir araç ile Astronomi, matematik, kumar ve belirsiz hatta Derneği olarak okey Hint kullanın ayrıntılı. Hindistan’da Fildişi başta okey ve tavla parçaları üretimi için kullanılan Mas’ūdī notlar ve oyun İran’a Hindistan’dan tanıttı, kitap Kelileh va Demneh ile birlikte, İmparator Nushirwan döneminde olduğunu belirtmektedir.
Bazı çeşitleri, kazan (Kral dışında bir rakip taşları almak) checkmate tarafından, ya çıkmaz, ya da “çıplak Kral” idi.
Hindistan’ın bazı yerlerinde Kale, at ve Piskopos yerlerde parçaları (bu sırada Tekne, At, Fil veya Fil, At ve Deve), anlam ama aynı hareketleri tutmak kelime ile değiştirilmişti.
Erken okeyta taşların hareketleri vardı:
Kral: şimdi olduğu gibi.
Kraliçe: bir kare çapraz, sadece.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir